BIKE

Stoupání na pásech označeno červenou barvou. Zelenou barvou značen sjezd.


Časová náročnost: ↑ 1h ; ↓ 10-20 min

Obtížnost: lehká

Nástup: Dolní stanice LD Skalka

Náklady: Parkovné - 100 Kč/den (Centrální parkoviště P1)

Délka: 4,2 km

Výstup: 350 m

Sjezd: 350 m

Obtížnost sjezdu: červená

Nejvyšší bod: 886 m. n. m.

Vhodné měsíce: I, II, III, XII

Vybavení: skialpinistický set

Možné občerstvení: Chata Pláně pod Ještědem


Základní trasa

Parkoviště P1 - Dolní stanice LD Skalka - Pláně pod Ještědem - napojení na Sáňkařskou dráhu a souběžnou červenou Hřebenovku, E3 - Černý kopec - sjezd na lyžích po sjezdovce Liberecká/Skalka - Parkoviště P1


Podrobný popis

Zaparkovat auto je možné na parkovišti P1 nebo v případě použití MHD na konečné zastávce tramvaje č. 3 - Horní Hanychov.

Nástup na skialpinistickou trasu Bike se nachází za dolní stanicí sedačkové lanové dráhy Skalka, trasa kopíruje letní cyklistickou trasu, značenou modrou turistickou "trail B2 Turistická" cestou.

Po vzdálenosti 770 m poklidného stoupání lze nalézt křižovatku cest: Frantina a Bike. Frantina kříží trasu bike po pravici a nadále se spojují až na chatu Pláně pod Ještědem.

Od chaty Pláně pod Ještědem se pokračuje nadále po červené hřebenovce E3, kterou kopíruje v zimní sezóně i sáňkařská dráha. Červená vyústí na Černém kopci a odtud začíná druhá část skialpinistické aktivity, a tím je sjezd.

Sjezd je možné uskutečnit po část sjezdovky Liberecká, dále Skalka. Je nutné dodržovat "Pravidla provozování skialpinismu ve Skiareálu Ještěd stanovená Horskou služkou Jizerské hory ve spolupráci s TMR Ještěd a. s. pro zimní sezónu 2021/2022."

Velká část uvedených tras je v terénu vyznačena, některé úseky jsou značeny také turistickým značením a některé úseky jsou za určitých klimatických podmínek obtížné na orientaci. U slovního popisu tras je proto přiložen kromě mapy soubor obsahující trasu (formát gpx), který si lze stáhnout do přijímače GPS. Každá trasa má daný směr. Trasy lze různě kombinovat, samozřejmě i s dalšími turisticky značenými trasami a s ostatními cestami. V sekci Aktuálně budeme zveřejňovat momentální stav jednotlivých tras. 

SPONZOŘI ZNAČENÍ